• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Zainspiruj się z nami i wejdź na wyższy poziom rozwoju

Jesteśmy serwisem o uczeniu się. Pokazujemy korzyści, jakie daje ono osobom w każdym wieku, znajdującym się na różnych etapach drogi życiowej i zawodowej. Informujemy także o możliwościach zdobywania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego w Małopolsce.

Świat zmienia się coraz szybciej, a człowiek – chcąc nadążyć za postępem technologicznym i wyzwaniami cywilizacyjnymi, a także sprostać rosnącym wymaganiom rynku pracy – musi się zmieniać razem z nim. Powinien uaktualniać swoją wiedzę, podnosić kwalifikacje, doskonalić umiejętności. Słowem – uczyć się przez całe życie. Z drugiej strony samorządom powinno zależeć na wspieraniu edukacji całożyciowej jako elementu budowania lokalnego potencjału ekonomicznego, gdyż źródłem konkurencyjności gospodarczej regionów w globalizującym się świecie jest przede wszystkim dobrze wykształcone społeczeństwo.

W Małopolsce nikogo nie trzeba przekonywać, że gospodarka oparta na wiedzy, wykorzystująca potencjał intelektualny obywateli, decyduje o sile regionu. Dlatego, myśląc o postępie cywilizacyjnym, w pierwszej kolejności warto zadbać o wszechstronny rozwój mieszkańców i przekonać ich do uczenia się przez całe życie. Serwis "Małopolski pociąg do kariery" jest jednym z elementów polityki informacyjnej regionu na temat możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Mamy nadzieję, że będzie on użytecznym narzędziem zarówno dla osób, które niezależnie od wieku i już zdobytych kwalifikacji nadal pragną uczyć się, jak i dla instytucji zajmujących się w Małopolsce kształceniem i doradztwem.

Każdy dorosły Małopolanin, który potrzebuje wsparcia w planowaniu swojej drogi zawodowej, bez względu na to, czy jest osobą pracującą, czy szukającą pracy, może za naszym pośrednictwem umówić się na spotkanie z doradcą lub skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych warsztatów, dostępnych w Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie. 

Dodatkowo osoby szukające pracy lub planujące zmianę miejsca zatrudnienia dowiedzą się u nas, w jakich zawodach pracownicy są najbardziej poszukiwani oraz w jakich powiatach Małopolski najłatwiej znaleźć pracę w ich wymarzonym zawodzie. Dzięki tym informacjom będą mogli lepiej zaplanować własną ścieżkę rozwoju zawodowego i wybrać szkolenia dostosowane do swoich potrzeb.

Osoby pracujące, chcące podnieść lub uzupełnić swoje kwalifikacje, znajdą u nas z kolei bogatą ofertę szkoleń i kursów, na które będą mogły zdobyć dofinansowanie w formie bonów.

Mamy też propozycję dla osób wracających z zagranicy, które za naszym pośrednictwem będą mogły znaleźć pomoc w nowym starcie zawodowym w Małopolsce.

Instytucje, zainteresowane dbaniem o jakość swoich usług edukacyjnych i doradczych, dowiedzą się natomiast, jakie możliwości daje im znak jakości MSUES.

W serwisie zamieszczamy także aktualności z dziedziny szeroko pojętej edukacjipublikacje dotyczące uczenia się przez całe życie oraz informacje o realizowanych w Małopolsce projektach edukacyjnych.

Liczymy, że "Małopolski pociąg do kariery" przyczyni się do promowania wśród Małopolan postawy otwartej na rozwój oraz postawy świadomego planowania życia zawodowego, o którym – co warto cały czas podkreślać – trzeba myśleć jeszcze przed ukończeniem szkoły.


Zestawienie logotypów zawierające od lewej: znak Funduszy Europejskich z podpisem Program Regionalny, flaga Polski z podpisem Rzeczpospolita Polska, znak województwa małopolskiego z podpisem Małopolska oraz flaga Unii Europejskiej z podpisem Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pociag do kariery

Plac Na Stawach 1
30-107 Kraków
12 424 07 38
12 422 97 85
pociagdokariery@wup-krakow.pl
Godziny pracy: 8.00 - 16.00