• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Znaczenie Bilansu Kariery w projektach WUP

Choć wiele informacji w materiałach Wojewódzkiego Urzędu Pracy dotyczy możliwości uzyskania dofinansowania w projektach, kluczowym narzędziem, które bezpośrednio decyduje o późniejszych możliwościach uczestników jest Bilans Kariery. Dzisiejsze, często zabiegane, czasy nie sprzyjają refleksji i podsumowaniu swoich dotychczasowych dokonań, umiejętności i doświadczeń. Bilans Kariery pozwala na takie zestawienie i wytyczenie celów na przyszłość.

Cały proces Bilansu Kariery opiera się na współpracy doradcy zawodowego i uczestnika. Dzięki takiej synergii możliwe jest określenie celu powiązanego z rozwojem edukacyjnym lub zawodowym. Bez wątpienia niezwykle cenna jest pomoc doradcy w uporządkowaniu umiejętności, kompetencji uzyskanych na przestrzeni lat, czyli praktycznie przez całe życie. Zebrane zostają cechy i doświadczenia nie tylko z życia zawodowego, o czym często zapominamy. Efektem współpracy jest m.in. portfolio kompetencji czyli usystematyzowany zbiór wiedzy i umiejętności z dotychczasowych doświadczeń.

Wspomniany cel i znajomość kompetencji pozwala na wyznaczenie planu rozwoju. Współpraca z doradcą pozwala na profesjonalne, ale też często inne od własnego spojrzenie na dotychczasowe doświadczenia, szanse i perspektywy. Dodatkowo, doradca jest w stanie w odpowiedzi na otrzymane informacje o kliencie, wskazać branże i dziedziny gospodarki gdzie już obecne umiejętności mogą być przydatne. Jednocześnie przedstawia możliwości jakie może stworzyć poprawa konkretnych kompetencji.

Choć pomoc pracownika WUP może wydawać się kluczowa, tak naprawdę sukces w Bilansie Kariery może zapewnić tylko własna praca klienta. Praca doradcy będzie nieefektywna bez choćby autorefleksji klienta czy odpowiedniego przygotowania informacji ze swojego życia.

 

 


Zestawienie logotypów zawierające od lewej: znak Funduszy Europejskich z podpisem Program Regionalny, flaga Polski z podpisem Rzeczpospolita Polska, znak województwa małopolskiego z podpisem Małopolska oraz flaga Unii Europejskiej z podpisem Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pociag do kariery

Plac Na Stawach 1
30-107 Kraków
12 424 07 38
12 422 97 85
pociagdokariery@wup-krakow.pl
Godziny pracy: 8.00 - 16.00