• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Zdalne doradztwo zawodowe w projektach WUP w Krakowie

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił dla mieszkańców regionu ofertę doradztwa zawodowego przez internet w dwóch małopolskich projektach finansowanych ze środków unijnych.

Jest ono możliwe w projekcie „Nowy start w Małopolsce”, który jest skierowany do osób powracających z emigracji i szukających pracy. Usługa zdalnej rozmowy z doradcą zawodowym jest także w ofercie projektu „Kierunek Kariera”, dedykowanego osobom pracującym, chcącym skorzystać ze szkoleń zdalnych.

- Zdobywanie nowych umiejętności, na które jest zapotrzebowanie w obecnie bardzo dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, może być szansą na uniknięcie utraty pracy. Pomoc dla pracodawców w utrzymaniu miejsc pracy i szybkie dostosowanie się pracowników i przedsiębiorców do nowych potrzeb gospodarki jest dzisiaj kluczowe - informuje Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie opracował standard zdalnej usługi doradczej. Dzięki temu osoba decydująca się na spotkanie online ze specjalistą może być pewna, że zostaną spełnione wszystkie wymogi dotyczące świadczenia usług doradztwa zawodowego, które obowiązują w kontaktach bezpośrednich, m.in. wymóg poufności rozmowy.

- W projekcie „Kierunek Kariera” wdrożyliśmy też elastyczny i możliwy do realizacji zdalnie system dofinansowania w postaci bonów szkoleniowych. Można je zamówić nawet w czasie kwarantanny, wykorzystując ten czas na naukę np. języka. W ofercie są także indywidualne szkolenia zawodowe – dodaje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Z kolei w projekcie „Nowy start w Małopolsce” zdalna rozmowa z doradcą zawodowym jest wstępem do spotkania z konsultantem, który doradzi m.in. jakie są możliwości podno­szenia kwalifikacji i wejścia na rynek pracy w naszym regionie, w jakiej instytucji można do­stać wsparcie na rozwój i za­łożenie własnej firmy, gdzie załatwiać formal­ności po powrocie do kraju.

Jak można skorzystać ze zdalnej usługi?

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na naszej stronie chętni otrzymają mail z potwierdzeniem rejestracji. W wiadomości będą informacje o dniu i godzinie wirtualnego spotkania oraz dane kontaktowe do doradcy zawodowego. Będzie także informacja o Bilansie Kariery wraz z formularzem Historii Edukacyjno-Zawodowej do uzupełnienia.

Więcej informacji na temat zdalnego doradztwa zawodowego w projekcie "Nowy start w Małopolsce" - link

Więcej informacji na temat zdalnego doradztwa zawodowego w projekcie "Kierunek Kariera" - link


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.