• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne - logotypy różnych mediów społecznościowych otaczające kołem napis Help.

E-mocni – polecamy filmy szkoleniowe

Chcesz poznać e-puap? Potrzebujesz porozmawiać online, a nie wiesz jak to zrobić? Skorzystaj z filmów szkoleniowych! Ułatwi Ci to skorzystanie z naszych usług.

Dla wielu z nas, aktualnie, Internet stał się jedynym oknem na świat. Jednak wciąż wielu z nas nie potrafi korzystać z usług oferowanych online. Brakuje nam wiedzy i umiejętności, by to zrobić.  Nie zawsze potrafimy poradzić sobie z załatwieniem w Internecie spraw urzędowych, czy nawet ze zrobieniem zakupów online. Internet przydatny jest też w kontakcie z rodziną czy przyjaciółmi, ale nie każdy z nas potrafi obsługiwać programy, które umożliwiają połączenie video.


Oczywiście w sieci znajdziemy całe mnóstwo opisów i filmów instruktażowych, warto jednak skorzystać z profesjonalnych filmów szkoleniowych.
Od 2016 roku, w 125 gminach Polski, ponad 17 tys. osób skorzystało z projektu „E-mocni”. Zakładał on zwiększenie umiejętności korzystania z Internetu, w tym szczególnie z e-usług publicznych. Projekt zakończył się w 2019 roku, ale nadal bezpłatnie można korzystać z materiałów szkoleniowych w formie video, które powstały w „E-mocnych”.


Zachęcamy do obejrzenia szczególnie kilku tematów, które ułatwią skorzystanie z projektu „Kierunek Kariera”:
1.    Bezpieczeństwo w Internecie (prezentacja)
2.    Zakładanie konta na platformie ePUAP
3.    Moje konto na platformie ePUAP
4.    Jak założyć konto bankowe online?
5.    Jak sprawdzić stan konta bankowego i wykonać przelew krajowy, zagraniczny oraz zlecenie stałe przez internet?
6.    Komunikacja na odległość – podstawowe informacje
7.    Instalacja i uruchamianie Skype’a
8.    Uzupełnianie profilu i korzystanie ze Skype’a

Materiałów przygotowanych w projekcie „E-mocni” jest znacznie więcej. Wszystkie znaleźć można na stronie internetowej projektu.
Projekt „E-mocni” został zrealizowany przez partnerstwo: Fundacji Aktywizacja, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Polskiego Związku Głuchych Oddział Łódzki.

 

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

 

Autor: Justyna Telejko, WUP Kraków


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.