Rekrutacja do projektu „Małopolski pociąg do kariery – sezon 1” dla osób z niepełnosprawnościami
- Aktualności
13 sierpnia o godzinie 10:00 rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w projekcie „Małopolski pociąg do kariery – sezon 1” dla osób z niepełnosprawnościami. W tym naborze przygotowaliśmy 500 miejsc.
Przypominamy, że uczestnikiem projektu możesz zostać jeśli spełniasz wszystkie poniższe warunki:
- jesteś osobą z niepełnosprawnościami,
- ukończyłeś 18 lat i masz nie więcej niż 89 lat,
- mieszkasz lub pracujesz na terenie województwa małopolskiego,
- nie prowadzisz działalności gospodarczej,
- posiadasz obywatelstwo polskie lub zezwolenie na pobyt lub wizę, upoważniające do pobytu i podjęcia pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
- oraz dostarczysz dokumenty potwierdzające spełnianie tych warunków.
Zasady zgłoszenia do projektu
Chęć udziału zgłosisz wypełniając formularz na stronie internetowej projektu – w ten sposób do projektu dostanie się 400 osób. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny od momentu rozpoczęcia rekrutacji po kliknięciu przycisku „Zgłoś się”.
Formularz składa się z dwóch części. W pierwszej przejdziesz ankietę sprawdzającą, czy spełniasz warunki udziału w projekcie oraz dokonasz weryfikacji swojego adresu e-mail. Następnie na ten adres mailowy otrzymasz link do drugiej części formularza, w której podasz swoje dane osobowe (link jest ważny przez cztery godziny od wysłania). W formularzu będziesz musiał:
- podać imię i nazwisko, numer PESEL, obywatelstwo, płeć, wiek i wykształcenie;
- podać adres zamieszkania; adres poczty elektronicznej (czyli adres mailowy) i numer telefonu;
- określić swój związek z Małopolską: napisać czy w Małopolsce mieszkasz czy pracujesz;
- odpowiedzieć na pytanie czy jesteś osobą z niepełnosprawnościami i czy w związku z tym potrzebujesz dodatkowych usprawnień;
- odpowiedzieć na pytania czy pracujesz, czy prowadzisz działalność gospodarczą;
- jeżeli pracujesz - podać wykonywany obecnie zawód, nazwę i adres zatrudnienia;
- napisać, skąd dowiedziałeś się o projekcie.
Dopiero ukończenie drugiej części formularza (wypełnienie kompletu danych osobowych) stanowi Twoje zgłoszenie do projektu.
Po poprawnym wypełnieniu i zakończeniu formularza wyświetli się komunikat: „Dziękujemy, Twoje odpowiedzi zostały zapisane. Na podany adres elektronicznej skrzynki pocztowej została wysłana do Ciebie wiadomość z dalszymi instrukcjami.”
W wiadomości tej otrzymasz dane do logowania do Panelu Klienta oraz znajdziesz tam dalsze wskazówki postępowania.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Biorąc pod uwagę szczególne potrzeby osób z niepełnosprawnościami, wyłącznie jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie wypełnić formularza na stronie, możesz zgłosić się za pośrednictwem połączenia telefonicznego lub mailowo – w ten sposób do projektu dostanie się 100 osób. Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy wyłącznie pod numerem telefonu 518 482 088, zgłoszenia mailowe wyłącznie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pamiętaj, aby podać swoje imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej i telefon kontaktowy. W temacie wiadomości mailowej prosimy wpisać: Zgłoszenie do projektu. Weryfikować będziemy tylko te zgłoszenia, które otrzymamy od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do chwili wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń wpływających równolegle: mailowo i telefonicznie.
UWAGA! W jednym mailu / rozmowie telefonicznej może się zgłosić tylko jedna osoba.
Zgłoszeń wysłanych na inny adres mailowy lub zgłoszeń telefonicznych na inny numer niż wskazany powyżej nie weźmiemy pod uwagę. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, nie wcześniej niż 21 sierpnia, skontaktujemy się z Tobą, by umówić spotkanie, wspólnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i sprawdzić czy spełniasz warunki udziału w projekcie. Będziesz mógł wtedy zgłosić jakich udogodnień potrzebujesz, by komfortowo dokończyć niezbędne formalności.
Zakończenie przyjmowania zgłoszeń
Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 20 sierpnia lub do wcześniejszego wyczerpania liczby miejsc. Informacja o braku miejsc zostanie podana na stronie internetowej projektu.
Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami podczas spotkania
Jeżeli potrzebujesz, podczas spotkania możesz skorzystać z następujących udogodnień:
- wsparcia i asysty pracowników projektu,
- tłumacza polskiego języka migowego (wideotłumacza),
- pętli indukcyjnej.
Zapewniamy wydłużony czas wsparcia (wynikający np. z konieczności wolniejszego tłumaczenia na język migowy, wolnego mówienia, odczytywania komunikatów z ust, stosowania języka łatwego itp.), możemy przygotować dokumenty projektowe w powiększonej czcionce. Zapewniamy odpowiednie warunki dla psa przewodnika (miska z wodą, koc).
Dodatkowe informacje dla osób z niepełnosprawnościami
- Osoby z niepełnosprawnościami, które zgłaszają się do projektu, nie muszą pracować. Nie mogą natomiast prowadzić działalności gospodarczej.
Będziesz musiał dostarczyć kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności lub oryginał zaświadczenia potwierdzającego status osoby z zaburzeniami psychicznymi (w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego).
- Podczas przyjmowania zgłoszeń udziału nie wymagamy użycia podpisu elektronicznego. Będzie on jednak potrzebny do podpisania dokumentów projektowych, w tym formularza zgłoszeniowego w ciągu 14 dni od jego wypełnienia. Pamiętaj, że popularną i bezpłatną formą podpisu elektronicznego jest podpis z wykorzystaniem profilu zaufanego.
Profil zaufany założysz w serwisie Rzeczypospolitej Polskiej (gov.pl).
W razie trudności z założeniem profilu zaufanego poproś o pomoc pracownika projektu: osobiście podczas spotkania lub telefonicznie 12 619 84 09.
- Jeżeli podczas wypełniania formularza będziesz potrzebował pomocy – zadzwoń na numer 12 619 84 09.
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie “Małopolski pociąg do kariery - sezon 1” (wersja z 1 sierpnia 2024, plik PDF otwiera się w nowym oknie)