• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Dojrzały rozwój

Konferencja „Małopolska otwarta na wiedzę” to wydarzenie organizowane co roku przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. 23 listopada, w hotelu Galaxy w Krakowie odbędzie się już czternasta edycja, a tematem przewodnim spotkania będzie: Dojrzały rozwój. Wątkiem przewodnim będzie gotowość do rozwoju osób po 50 roku życia, ale także dojrzałość firm do ich zatrudniania. Dyskusja dotycząca projektowania rozwiązań dla tzw. „srebrnego tsunami” jest niezwykle istotna dla kształtowania polityki uczenia się przez całe życie w regionie.

Małopolska to region od zawsze stawiający na rozwój – zarówno mieszkańców, jak i firm. Doradztwo zawodowe jest dzisiaj niezbędne dla podejmowania przemyślanych wyborów, które przyniosą długofalowe efekty, przekładające się na zmianę zawodową.

Konferencja „Małopolska otwarta na wiedzę” pod hasłem „Dojrzały rozwój” stanowi bardzo dobry punkt wyjścia do poszukiwania efektywnych rozwiązań – zarówno dla pracodawców i działów HR, jak i dla osób w dojrzałym wieku, które chcą pozostać aktywne na rynku pracy. Jestem przekonany, że będzie inspirująca i dostarczy ciekawej, nowej wiedzy

– mówi Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, który otworzy konferencję.


O sile różnorodności pokoleń, aktywności zawodowej po 50 roku życia i rozwiązaniach rynku pracy dla osób dojrzałych opowie start’uperka, kobieta biznesu i założycielka portalu Flexi.pl – Katarzyna Łakińska. Dr Joanna Heidtman, psycholog, coach, wykładowczyni Uniwerystetu SWPS, wygłosi wykład poświęcony inicjowaniu, budowaniu i wspieraniu gotowości do rozwoju – w nas samych i w innych. Praktyczne rozwiązania, na bazie projektu „Bonus dla biznesu” omówi Anna Pasternak, kierownik projektu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Na zakończenie odbędzie się dyskusja panelowa, z udziałem Michała Kądziołki, wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Katarzyny Łakińskiej, pracodawców z Małopolski – Honoraty Jamer-Urjasz (firma Kora-Jamer i wspólnicy) oraz Eweliny Smerek (firma Technicqll sp. z o. o.), a także doradcy zawodowego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie – Jolanty Kłosińskiej. Rozmowę poprowadzi Jan Bolanowski, redaktor Forbes.

Pełny program dostępny jest na stronie: bit.ly/program14mow

 

 


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.