• 12 424 07 38
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierunek Kariera - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska
Trwające spotkanie. Ludzie przy stole, na stole laptop, notatki, zeszyt, filiżanka.

Wakacyjne Punkty Rekrutacyjne zapraszają w sierpniu!

Zapraszamy mieszkańców Małopolski do odwiedzania Wakacyjnych Punktów Rekrutacyjnych. W sierpniu pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - instytucji województwa małopolskiego będą kontynuować dyżury w gminach województwa, świadcząc porady i pomoc w uzyskaniu dofinansowania do kursów i szkoleń dostępnych w projektach "Kierunek Kariera" i "Kierunek Kariera Zawodowa dla Osób Pracujących 50+".

"Nasza obecność w gminach pozwoli mieszkańcom województwa na sprawne pozyskiwanie informacji i dopełnienie formalności na miejscu, a tym samym zaoszczędzenie czasu w okresie urlopowym. Liczę, że możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości do 85 proc. w ramach projektów ułatwi mieszkańcom pozyskanie dodatkowych kwalifikacji i szkoleń oraz korzystnie wpłynie na rozwój osobisty" – przypomina Michał Kądziołka, Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu w Krakowie.

Projekt "Kierunek Kariera" i "Kierunek Kariera Zawodowa"

W ramach projektów Małopolanie w wieku powyżej 50 lat mogą obecnie uzyskać dofinansowanie do szkoleń językowych, informatycznych, kursu prawa jazdy (prawie wszystkie kategorie) oraz szkoleń zawodowych (między innymi kursów na operatorów koparek, wózków widłowych, kursów kosmetycznych, księgowych, administracyjnych, trenerskich i wielu innych). Warunki udziału dostępne są na stronie internetowej poświęconej projektowi "Kierunek Kariera".

Wakacyjne Punkty Rekrutacyjne WUP w Krakowie:

Pracownicy WUP w Krakowie będą udzielać porad:

 • 31.07. - podczas Dni Wojnicza
 • 6.08. - podczas Festiwalu Wód Mineralnych w Muszynie
 • 7.08. - podczas Dni Żabna 
 • 7.08. - na Małopolskim Festiwalu Smaku w Gorlicach
 • 10.08. - w Gminie Skrzyszów
 • 21.08. - na Małopolskim Festiwalu Smaku w Krynicy-Zdroju
 • 23.08. - w Urzędzie Gminy Gołcza
 • 24.08. - w Urzędzie Gminy Racławice
 • 25.08. - w Urzędzie Gminy Gdów
 • 30.08. - w Urzędzie Gminy Sułoszowa
 • 31.08. - w Urzędzie Gminy Pcim

Współpraca z gminami

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do współpracy wójtów, którzy na terenie swoich gmin chcieliby zorganizować Wakacyjne Punkty Rekrutacyjne. Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Te gminy, które zgłoszą się do konkursu Edukacyjna Gmina Małopolski 2022, za organizację spotkań rekrutacyjnych dla grupy osób 50+ w projekcie „Kierunek Kariera" otrzymają dodatkowe punkty, zgodnie z zapisami regulaminu konkursu.

Edukacyjna Gmina Małopolski 2022

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie od 1 lipca do 9 września przyjmuje zgłoszenia do Konkursu Edukacyjna Gmina Małopolski 2022. Celem konkursu jest wyłonienie gmin, które w szczególny sposób włączają się w propagowanie uczenia się przez całe życie i doradztwa zawodowego dla osób pracujących np. organizując wydarzenia poświęcone tej tematyce, promując kształcenie ustawiczne poprzez artykuły w prasie lokalnej czy w mediach społecznościowych. Kandydatem do tytułu może być małopolska gmina wiejska lub miejsko-wiejska, obejmująca miasta do 25 tys. mieszkańców.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera" jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera Zawodowa" jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.2.4 „Kształcenie zawodowe osób dorosłych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.