• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierunek Kariera - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska
 Grafika promocyjna akcji "Małopolski Dzień Uczenia się" z napisem "Aktywuj się - bądź gotowy na przyszłość" na grafice osoba lecąca w koszu pod balonem w kształcie żarówki.

Akcja aktywacja. XII Małopolski Dzień Uczenia się już 8 czerwca

8 czerwca Małopolanie obchodzą święto rozwoju osobistego i zawodowego. W tym dniu Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wraz z partnerami będą zachęcać osoby po 50. roku życia do rozwoju i podejmowania aktywności, zgodnie z hasłem tegorocznej akcji: "Aktywuj się - bądź gotowy na przyszłość".

Jedna czwarta osób bezrobotnych zarejestrowanych na koniec marca 2022 r. w małopolskich urzędach pracy to osoby po 50. roku życia. Niestety, jest to również grupa osób, które rzadziej inwestują w swój rozwój niż pozostali dorośli. Zatrudnianie osób dojrzałych nie jest popularne, pracodawcy preferują młodsze osoby.

Jak czytamy w raporcie „Ocena sytuacji na rynku pracy województwa małopolskiego w roku 2021": prognozowane trendy w zatrudnieniu wskazują, że nastawienie do starszych pracowników będzie się zmieniać i nastąpi zwrot w kierunku pokolenia Silvers. Katarzyna Syrówka, autorka raportu Future 2021/2022, przekonuje, że wkraczające na rynek pracy pokolenie Z, będące tzw. „pokoleniem zleceń", nie zapełni potrzeb kadrowych, przez co pracodawcy zwrócą się w kierunku sprawdzonego, lojalnego, z wysoką etyką pracy pokolenia Silvers.

Jednak, aby pracownicy 50+ byli przygotowani na tę sytuację, muszą zadbać o swój rozwój.

Wykształcony pracownik, ciągle rozwijający się, jest bogactwem dla firmy, dla przedsiębiorstwa. Województwo Małopolskie stwarza szereg możliwości, które pozwalają nam rozwijać się, a także odczuwać satysfakcję z tych zawodowych dokonań, które przed nami stają i które realizujemy

– mówi Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

8 czerwca, podczas XII Małopolskiego Dnia Uczenia się, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wraz z 48 partnerami będą zachęcać małopolskich Silversów do rozwoju i podejmowania aktywności. Aktywuj się – bądź gotowy na przyszłość to hasło tegorocznej akcji.

Na czym będzie polegała akcja?

8 czerwca na stronach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, a także w mediach społecznościowych na profilach "Małopolski Dzień Uczenia się" oraz "Pociąg Do Kariery", jak również na stronach wszystkich zaangażowanych w święto instytucji będzie można znaleźć ciekawe materiały wideo mówiące o uczeniu się, w szczególności o rozwoju w dojrzałym wieku. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował cykl filmowy o uczeniu się osób w wieku 50+, z wykorzystaniem sondy ulicznej oraz wypowiedzi m.in. dr hab. prof. UJ Barbary Worek czy trenerów z małopolskich instytucji szkoleniowych.

W akcję może włączyć się każdy

Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych swoich zdjęć z różnych aktywności rozwojowych, hobby, samokształcenia z hasztagiem #AktywujSie. Bądźmy wszyscy gotowi na przyszłość!

Oferta specjalna

W tegorocznej akcji nie można było pominąć bieżącej sytuacji międzynarodowej. Z myślą o obywatelach Ukrainy przybyłych do Małopolski po 24 lutego, zaplanowano wydarzenia stacjonarne dotyczące rozwoju edukacyjnego i zawodowego. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.pociagdokariery.pl.

Koordynatorem XII Małopolskiego Dnia Uczenia się jest Województwo Małopolskie – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.