• 12 424 07 38
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierunek Kariera - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
Małopolska
Unia Europejska

Tygodniowy przegląd rynku pracy

Na koniec lutego stopa bezrobocia w Małopolsce wyniosła 5,6% i nie zmieniła się w odniesieniu do ubiegłego miesiąca. Wartość ta stawia Małopolskę wciąż na czwartym miejscu wśród województw z najniższą stopą bezrobocia, za województwem wielkopolskim (4,0%), śląskim (5,2%) i mazowieckim (5,4%).

Wśród małopolskich powiatów najniższy udział bezrobotnych w liczbie osób aktywnych zawodowo odnotowano w Krakowie (3,3%) oraz w powiecie myślenickim (4,2%), Nowym Sączu (4,3%) i powiecie bocheńskim (4,4%). Na przeciwnym biegunie znajdują się powiaty dąbrowski i nowosądecki, w których udział ten jest ponad trzykrotnie wyższy i wynosi odpowiednio 11,6% oraz 9,6%. Stopa bezrobocia niższa lub równa wojewódzkiej występuje w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie oraz powiatach: myślenickim, bocheńskim, miechowskim, proszowickim i krakowskim.

Z najnowszej prognozy „Barometru Rynku Pracy" wynika, że sytuacja na rynku pracy w Europie i Polsce będzie się poprawiać.

Zapraszamy do  obejrzenia video, w którym Jan Gąsienica-Walczak dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, przedstawia  prognozę rynku pracy w Małopolsce. Tygodniowy przegląd rynku pracy (film otworzy się w tym samym oknie). 


© 2019 Małopolski pociąg do kariery. Wszelkie prawa zastrzeżone.