AKTUALNOŚCI

Bezrobotni znaleźli pracę przy zabytkach

Muzea, biblioteki, urzędy gmin, centra i domy kultury – to w tych miejscach zdobywają doświadczenie zawodowe uczestnicy Małopolskiego Programu Regionalnego "Konserwator" , koordynowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – instytucję Województwa Małopolskiego.

Czytaj dalej

Rolniku, skorzystaj z dopłat na szkolenia!

Produkty wytwarzane przez małopolskie gospodarstwa zyskują coraz więcej zwolenników za granicą, dlatego dla rolników staje się ważna znajomość języków obcych. Aby usprawniać produkcję, muszą z kolei znać technologie cyfrowe. Wszystko po to, aby być krok przed konkurencją.

Czytaj dalej

Nowe szanse - nowy start

150 młodych Małopolan skorzysta z projektu "Nowe szanse - nowy start", w ramach którego przewidziano m.in. szkolenia zawodowe i staże.

Czytaj dalej

Nabór do służby przygotowawczej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie ogłosiła nabór do służby przygotowawczej. Jej odbycie umożliwia ubieganie się o powołanie do zawodowej służby wojskowej, służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz Wojskach Obrony Terytorialnej.

Czytaj dalej

Transfer zasiłku po pracy za granicą

Prawie 1400 osób w samej Małopolsce pobierało w 2016 roku zasiłek dla bezrobotnych, którzy powrócili do kraju  po pracy za granicą, natomiast 530 osób transferowało zasiłek z krajów Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj dalej

Bo jak nie Wy, to kto? Nie przegapcie szansy na rozwój zawodowy!

Szkolenia zakończone niezbędnymi egzaminami oraz 3-miesięczne staże - to czeka m.in. na zainteresowanych udziałem w projekcie "Bo jak nie Wy, to kto?".

Czytaj dalej

Strefa wiedzy

Barometr zawodów

„Barometr zawodów” to jednoroczna prognoza zapotrzebowania na pracowników w poszczególnych powiatach. Badanie pokazuje, w jakich zawodach będą mniejsze, a w jakich większe szanse na pracę w nadchodzącym roku.

Informacje o zawodach

Informacja o sytuacji na rynku pracy w 72 zawodach, zebrana m.in. na podstawie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, "Badania losów absolwentów szkół zawodowych", badań GUS i zasobów powiatowych urzędów pracy.

Warto przeczytać

raport

„III Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport
raport

„II Raport z realizacji polityki uczenia się przez całe życie w Małopolsce 2009”

Zobacz raport